39-те пленарне засідання сесії Івано-Франківської міської ради стало багатим на підсумки 2023-го року та нових завдань на наступний 2024 рік. Розпочали сесію з приємного – традиційний передріздвяний символ – Вифлеємський вогонь миру до зали принесли пластуни. А далі міський голова вручив відзнаку громади «За честь і звитягу» захиснику України, бійцю 109 бригади ТРО міста Маріуполя сержанту Костянтину Бобрику.
«Це не тільки моя нагорода, це нагорода всіх захисників Маріупольського гарнізону. Ми воювали не за нагороди, не за гроші, ми воювали і воюємо за наші родини, за наші міста, за нашу землю, за нашу Батьківщину. І ми ніколи не відступимо від нашої Батьківщини, від нашої країни. Слава Україні! Слава нації!», - звернувся з трибуни боєць 109 бригади ТРО Костянтин Бобрик.
А далі за роботу. Депутати проголосували за виділення стипендій для найкращих учнів Івано-Франківської громади. Школярі отримуватимуть кошти щомісяця: по 2000 гривень одержуватимуть 11 розумників, ще 29 школярів – по 1 тисячі гривень. Відтак, стипендії наступного року отримуватимуть не лише студенти, а й ветерани спорту. Під час сесії депутати затвердили виплати для 25 спортсменів, тренерів, фахівців галузі фізичної культури та спорту, які досягли 60-річного віку. Претендувати на ці виплати зможуть учасники Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських ігор, чемпіони та призери чемпіонів Європи, світу Всесвітніх ігор та інші спортсмени із визначними досягненнями. Очільник громади Руслан Марцінків зазначив, що зараз на часі розробка програми популяризації здорового способу життя та заняття спортом, однак пріоритетним залишається питання підтримки військових.
«Нам зараз необхідна велика програма популяризації здорового способу життя та заняття спортом. Кожне звернення опрацьовуємо, допомагаємо. Зараз пріоритет все-таки є підтримка війська. Обмежений ресурс є, але мені здається, що все-таки ми повинні допомагати військовим», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
А далі депутати взялися за найголовніше питання – бюджет на 2024 рік. Основним пріоритетом наступного року стане підтримка наших військових. Відтак у бюджет 2024 року заклали 527 мільйонів 100 тисяч гривень на потреби ЗСУ та захисників України. Зокрема, 300 мільйонів спрямують на обороноздатність: це закупівлі для військових дронів, автомобілів, та іншого, а також субвенції. Ще 216 мільйонів гривень – на соціальну підтримку захисників.
«В нас загальна 527, в тому числі 215,6 - це є розшифровка по матеріальних допомогах. Нагадаю, що збільшується в нас виплати тим, хто не має УБД хлопцям – 5 тисяч на погашення ЖКГ. Крім того, з жовтня чи з вересня місяця почали видавати УБД і відповідно в нас збільшаться пільги суто на виплати вже тих, хто має УБД. Крім того, ми збільшуємо 20 і 50 тисяч на виплату спорядження. Все решта лишається на тому рівні, що було у 23-му році», - зазначила перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.
100 мільйонів із соціальної підтримки військових заклали на виплати на амуніцію. Нагадаємо, з наступного року захисники зможуть отримати 50 і 20 тисяч гривень «підйомних».
«Градація виплат іде у 2 етапи: перший: це ті військові, які беруть безпосередню участь в бойових діях. Вони в окопах, танкових військах. Тобто ті, хто «на передку» у прямих зіткненнях, подають документи на допомогу в 50 тисяч гривень. Інші – ті, хто мобілізований, бере участь у відсічі збройної агресії, захисті Батьківщини, але не на передку. Тобто на білоруському кордоні, прикордонних зонах, залучаються до ротацій та захисту Батьківщини, але не беруть безпосередню участь в бойових діях, то вони можуть отримати 20 тисяч. Документи може подати особисто боєць фізично, через банк ID, електронно в ЦНАП, або ж близькі родичі (згідно з визначеного переліку чинним законодавством). Але є 2 довідки, які обов’язково треба подати оригінали. Це довідка форми 6 та довідку про те, що зараз перебуває на службі», - розповідає начальник управління по взаємодії зі Збройними силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Олександр Петрів.
Наступне питання – комунальні паркувальні майданчики. Під час сесії депутати затвердили 27 адрес, де будуть парковки. Обслуговуватиме їх КП «Сервіс паркування». Вартість години на більшості майданчиків вартуватиме 10 гривень. Зокрема, у комунальній власності тепер 2 майданчика на площі Ринок та на вулиці Олени Степанів (колишня Шеремети) – Старозамкова. Ці адреси належать до першої паркувальної зони, тож вартість паркування у центральній частині міста вартуватиме 30 гривень.
«Найголовніше – це бюджет міста Івано-Франківська, де ми передбачили 527 мільйонів підтримки нашим захисникам, продовжуємо соціальні програми, продовжуємо програми реабілітації учасників бойових дій, доклали кошти для освіти на продовження програми «Укриття», також заклали кошти на програму «Здоров’я Івано-Франківська, де заклали кошти на підтримку медицини у нашій громаді. Прийняли програму підтримки військовослужбовців на амуніцію 50 тисяч гривень, хто бере участь у бойових діях, 20 тисяч гривень отримає кожен, хто призваний, але не бере участі у бойових діях. Тому дуже важливо, що ті програми, які були затверджені, були реалізовані наступного року. Вдячний депутатам Івано-Франківської міської ради, що активно голосують, активно підтримують і сьогодні сесія міської ради відбулася і питання проголосовані», - підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
До слова, під час сесії Івано-Франківської міської ради очільник громади запропонував включити до списку членів виконавчого комітету на громадських засадах свого радника – учасника бойових дій Юрія Гапончука. Офіцер Національної гвардії України був поранений біля Камінного, у результаті поранення військовому ампутували ногу. Капітан Гапончук продовжує нести службу в лавах НГУ і допомагає зробити місто зручним для людей з інвалідністю, створюючи спеціальну мапу доступності.