Як надавати першу домедичну допомогу, що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів та як поводитися в екстрених ситуаціях. Таких навиків франківських школярів навчають у класах безпеки. Ще один такий з’явився і в Микитинецькому ліцеї Івано-Франківської громади.
«В час війни, в час цивільного життя дуже важливо знати про ті небезпеки, які існують. Тому я вважаю, що такі класи повинні бути скрізь, у всіх школах і вони повинні бути постійно задіяні, тому що це є питання безпеки дітей, безпеки людей, безпеки життєдіяльності громади. Дуже важливо, що також тут, в селі Микитинці, у цьому укритті облаштований черговий клас безпеки. А загалом такі класи безпеки повинні бути в кожній школі. В кожній школі повинні бути курси, які мають проходити діти. Бо, на жаль, ми не знаємо, скільки ще буде тривати війна, і ми не знаємо, які небезпеки ще будуть у нашому суспільстві. Тому важливо, щоби цей предмет був надзвичайно якісний, важливий, а ті люди, які викладають – дійсно передавали знання», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Кабінет традиційно поділено на 4 зони: правила дорожнього руху, пожежна безпека, мінна безпека та підготовка з надання першої домедичної допомоги. Все облаштовано за рекомендаціями ДСНС, які розроблені спільно з Міністерством освіти. У день відкриття класу безпеки тренінг із першої домедичної підготовки провів інструктор Червоного Хреста. Медик приніс з собою необхідні матеріали та тренувальні манекени.
«Сьогодні такий невеликий ознайомчий майстер-клас. Ми розберемо правила надання допомоги людині, яка знаходиться в безсвідомому стані. Розглянемо правила надання допомоги при кровотечах, і один з основних наших модулів – це проведення серцево-легеневої реанімації до моменти прибуття швидкої медичної допомоги. Приємно буде знати, що у Франківську ставатиме більше людей, які вміють надавати допомоги до прибуття медиків, які можуть врятувати життя. Хоча, як ми завжди бажаємо в кінці наших курсів, щоби ці знання ніколи нікому не пригодилися, але краще, щоби вони були підготовленими», - розповідає інструктор з першої домедичної допомоги Товариства Червоного хреста Олександр Слойко.
У класі безпеки школярі вдосконалюватимуть свої знання, згадуватимуть елементарні правила поведінки в побуті і що найцікавіше - практикуватимуться на симуляторах. І таке школярам до вподоби.
«Деякі з нас досі не знають, як потрібно себе поводити при небезпеці і дуже гарна нагода виявилась, що відкрили такий клас. Адже ми всі тепер будемо знати, як діяти в такій ситуаціях, які бувають міни», - каже учень Микитинецького ліцею Тарас Грудзевич.
«Я вважаю, це дуже важливо, адже у воєнний час ми маємо знати всі правила безпеки. Думаю, не тільки медична допомога важлива, а і знання про міни, про вибухово-небезпечні предмети, адже зараз, в цей час ми можемо знаходити багато речей, чи підкинутих, чи в траві. Тому всім дітям потрібно це знати», - каже учениця Микитинецького ліцею Катерина Зубач.
Особливістю та зручністю цього класу безпеки є те, що облаштували його у підвальному приміщенні. Тепер, у час повітряних тривог, у закладі не перериватиметься освітній процес.
«Цей клас є перший в підвальному приміщенні нашого ліцею. А підвальні приміщення у нас дуже розгалужені. У нас тут дуже великі площі і ми тут повноцінно зможемо займатися з учнями і тут можна проводити не тільки уроки безпеки, а й інші заняття. І вже ніяка тривога не буде заважати здійсненню освітнього процесу», - каже директор Микитинецького ліцею Роман Хромей.
Це вже 6-й клас безпеки, який відкрили у Івано-Франківській громаді. І такі навчальні кабінети планують облаштувати у всіх ліцеях та гімназіях нашої ТГ.