Одразу дві анотаційні дошки загиблим військовим у межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» відкрили на стіні Центру патріотичного виховання, що в обласному центрі. Пам’ятними знаками увіковічнили постаті Героїв - Ігоря Пилипка та Олександра Кузьменка.
Старший сержант, сапер інженерно-саперного взводу Ігор Пилипко до повномасштабного вторгнення жив і працював у Івано-Франківську. Тут отримав освіту за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». Був надзвичайно талановитим і творчим. Однак, коли окупант прийшов на нашу землю, Ігор Пилипко, не вагаючись, став на захист України.
«Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, його перші слова, які нам сказав: «Я ховатися не буду». І спокійно він не міг дивитися новини по телевізору, він владнав всі свої справи по роботі і 19 березня поїхав у Надвірну і вступив там у територіальну оборону», тому що сам він служив колись в Надвірній, у Надвірній вже був його товариш Володя. Вже коли він був на передовій, він завжди говорив, що все буде добре. Не хвилюйся, все буде добре. Я вірю, що ми переможемо, перемога за нами. Він хотів жити в незалежній Україні, вільній Україні і вірив в це, що воно так буде», - розповідає дружина загиблого Героя Ігоря Пилипка Наталя Пилипко.
На відкриття пам’ятного знаку прийшли і побратими Ігоря Пилипка. У їх пам’яті він залишиться прикладом мужності, надійності та відповідальності.
«Спілкуючись з ним, я побачив, що це відповідальна людина, знавець своєї справи. Що б він не робив, він, будучи військовим, бажав все знати про свою справу і виконувати все, що необхідно. Дуже прикро втрачати таких захисників, таких відповідальних людей, неоціненний внесок він вніс у нашу спільну справу», - переконаний військовослужбовець 76 окремого батальйону 102 бригади, побратим Ігоря Пилипка Михайло Гулковський.
Командир розвідувальної роти, старший лейтенант ЗСУ Олександр Кузьменко з перших днів Великої війни став на захист Держави. Народившись у місті Красний Лиман Донецької області, вирішив не відсиджуватись у безпечному місті на заході України. З початком повномасштабного вторгнення Олександр Кузьменко перевіз свою сім’ю до Івано-Франківська, а сам повернувся до рідного міста на Донбасі. Досконало знаючи місцевість, військовий став хорошим розвідником. На жаль, 15 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання Олександр Кузьменко загинув, оберігаючи рідну землю, яку так прагнув захистити.
«Я його просила залишитися. Піти тут до військкомату. Він сказав, ні, я поїду додому, я там потрібен, я там все знаю, я не кину своїх хлопців. Вони зробили територіальну оборону місцеву, він був командиром розвідувальної роти у ТРО. Вони виїхали на перше бойове завдання, бо вже російські окупанти були дуже близько до нашого міста», - каже дружина загиблого Героя Олександра Кузьменка Вікторія Кузьменко.
Це вже 5-та анотаційна дошка на стіні Центру патріотичного виховання імені Степана Бандери у Івано-Франківську. Тисячі дітей та підлітків, які приходитимуть до закладу, будуть бачити і знати, якою ціною нам дається незалежність.
«Кожен Герой, який віддав своє життя за незалежність України, повинен бути увіковічнений. А у Центрі патріотичного виховання проходять тисячі дітей, вони тут мають зустрічі з учасниками бойових дій. Я пам’ятаю, Олег Куцан, нині вже покійний і є тут на анотаційній дошці, тричі проводив різноманітні заходи з дітьми. Дуже важливо, щоби ця пам’ять зберігалася у громаді. Тому ми докладемо максимум зусиль, щоби різними заходами і, зокрема, в Центрі патріотичного виховання, ця пам'ять була збережена», - запевнив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
До слова, у межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» задля збереження пам’яті полеглих захисників, у громаді відкривають анотаційні дошки, створюють фільми та пишуть книги про тих, хто віддав своє життя за нашу свободу і незалежність.