Ранок вівторка міський голова разом з чиновниками традиційно розпочинає з об’їзду та перевірки міста. Зазвичай – велосипедами чи пішки. Та сьогодні звичний режим інспекції змінили – проїхались автомобілями, аби оцінити стан дорожнього покриття.
Сьогодні вирушили маршрутом від перехрестя на Василіянок, далі по Грюнвальдській, Миру, Івана Павла ІІ, Хоткевича. Перевіряли прибирання та дивились на стан доріг.
«Ми за годину об’їхали пів міста. Де робився капітальний ремонт в останні роки – там, звичайно кращий стан. Там, де давно не було якихось робіт – там звичайно гірше. Добре, що лютий був теплим місяцем, без снігу, без опадів. Тож ми за лютий місяць принаймні провели комплекс робіт з ліквідації аварійної ямковості. На початок лютого на деяких дорогах були такі вибоїни, що там подекуди можна було колесо залишити. Тобто, ми з найкритичніших ситуацій вийшли. А зараз, користуючись погодою, розпочали вже поточні, не аварійні ремонти. Скажімо, як на вулиці Січових стрільців чи Дністровській, де проводяться відповідні роботи. Далі з настанням ще більш сприятливих погодних умов будемо продовжувати проводити більш масштабні роботи із залученням техніки», - каже директор КП «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко.
Першочергово планують поточно ремонтувати магістральні та центральні вулиці. На жаль, поки триває війна капітальні роботи заборонені. Однак, місто повинно бути з проїзними дорогами. Тож поки їздили інспекцією – намітили чималий перелік робіт, зокрема, забити ями.
«Ми живемо в часі війни. Два роки у нас випало з плану робіт. Ми не ремонтували капітально дороги нашого міста. А ямковими ремонтами якості покриття ти не доб‘єшся. Коштів стало ще менше, ніж було в минулому році, ми це вже відчуваємо. Але ми розуміємо причину - це є війна і допоки ми не переможемо, до того часу, на жаль, ми будемо просто підтримувати те, що є. Ми сьогодні бачили Дністровська ремонтується, є проблеми на Лепкого, Степана Бандери, є проблеми на Миру, Деповській і так далі. Список, на жаль, дуже великий. Але це буде дрібний, ямковий, точковий ремонт, щоб люди не били автомобілі і не було аварійно-небезпечних ситуацій. Дасть Бог, закінчиться війна будемо відновлювати інфраструктуру, можливо буде викликання інвестицій з ЄС та інших країн. Тільки це дасть нам можливість нормально відновити інфраструктуру», - стверджує директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.
Нещодавно міський голова запустив опитування в своїх соцмережах про те, куди першочергово спрямовувати кошти та які роботи повинні бути у фокусі на цей рік. Здебільшого люди голосували за ремонт доріг та вулиць та спрямування коштів на підтримку захисників. Так, підтримка військових зараз найпріоритетніша, - каже міський голова. Але залишити розбиту інфраструктуру не можна. Тому міська влада вже два роки намагається зробити максимум з того, на що є ресурс.
«Цього року будемо робити поточний ремонт доріг, вже розпочали роботи. Все ж таки більшість грошей будемо спрямовувати на підтримку ЗСУ, бо перемога нам дуже потрібна, але в місті повинні бути проїзні дороги. Тому об‘їжджали, дивилися ті ділянки, де треба робити роботу. Надіємось, що погодні умови вже дозволять ремонтувати великими картами. Зосереджуємо увагу там, де їде громадський транспорт, але не обмежуємось цим. Дороги мають бути в належному стані і дякую Муніципальній дорожній компанії та іншим працівникам, які здійснюють поточний ремонт», - Івано-Франківський міський голова резюмує Руслан Марцінків.