У Бізнес-Інкубаторі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відкрився черговий навчальний курс для підприємців громади. «Успіх у бізнесі» - таку назву має навчальна програма для потенційних та чинних підприємців, які хочуть отримати знання та навички щодо заснування і ведення власної справи.
«Теми від початку заснування діяльності до фактично пропрацювання особистих намірів з психологом. Ми починаємо першу тему «Інновації та креативність в бізнесі». Допомагаємо вибрати людині ту бізнес-ідею, яка спрацює, яка фактично буде для нього інноваційною і яка зможе приносити в подальшому дохід. І поступово ми проглядаємо маркетинг, проглядаємо фінансові частини. Ми ввели нову тему, яка стосується цифровізації бізнесу – це також дуже важливо», - розповідає завідувачка кафедри прикладної економіки і координаторка Бізнес-Інкубатора ІФНТУНГ Уляна Бережницька.
Бізнес-Інкубатор працює за сприяння міського голови Руслан Марцінківа. За його словами, Івано-Франківськ повинен працювати, а бізнес у громаді в час війни - розвиватись.
«Ми вже не перший рік співпрацюємо з Бізнес-Інкубатором університету нафти і газу і дуже важливо, щоби такі курси були постійними. Тим більше, що в умовах війни нам дуже важливо, щоби в українському тилу люди мали можливість заробити кошти, донатити, волонтерити, і таким чином допомагати війську. Тому ми зараз підтримуємо різні програми з навчання підприємництву і будемо збільшувати кількість курсів, які стосуються саме навчання молодих людей, підприємницької діяльності, з діяльністю, яка пов’язана з різною інновацією, цифровізацією та іншими напрямками» - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Загалом на курс подалися 23 учасники. Кожен з них – або вже діючий, або потенційний підприємець. У всіх мета одна – за півтора місяця навчитися керувати власними фінансами та розвиватися у підприємницькій діяльності. Практикуюча психологиня Вікторія Новак прийшла до Бізнес-Інкубатора за знаннями та навичками у бізнесі. Адже свою професію хоче масштабувати.
«Прийшла за тим як правильно розприділяти наявні в мене кошти. Я зрозуміла, що наявність коштів у мене – це ще не все. Тобто треба вміти ще правильно ними розпоряджатися, навчитися інвестувати. Я хотіла би заснувати якийсь свій бізнес, масштабуватися. От тому я тут», - розповідає приватна підприємиця, практикуюча психологиня Вікторія Новак.
Один із учасників навчального курсу Бізнес-інкубатору – знаний фермер, власник господарства «Беррі-Прикарпаття» Богдан Лутчин. Чоловік вирощує полуницю, кавуни та солодкий перець. Каже, на курс для підприємців прийшов, щоби навчитися новітнім прийомам ведення бізнесу.
«Час не стоїть на місці. Я великий практик, але досвід завжди треба переймати. Це рахується як ніби перевантажити свій мобільний телефон, завжди потрібні оновлення. Якщо ви хочете досягати успіху в своєму бізнесі, ви маєте завжди слідкувати за якимись новинами, передовими технологіями. Так само на господарстві ми це все використовуємо. Якщо ми тут, то ми розуміємо, що ми ще вчимося і нам ще багато-багато треба вчитися», - каже власник фермерського господарства «Беррі-Прикарпаття» Богдан Лутчин.
Заняття передбачають практичні кейси, інтерактивні завдання та індивідуальне консультування з досвідченими фахівцями-практиками. А кожен учасник курсу зможе пропрацювати власну бізнес-ідею задля подальшої її реалізації. За час існування Бізнес-Інкубатор створив понад сотню успішних підприємців.
«Стартанув фактично з Міжнародного проекту як створення природного середовища для підприємців міста Івано-Франківська і виріс до рівня такої своєрідної бізнес-школи, де готуються доволі таки успішно нашими науково-педагогічними працівниками і підприємцями міста. Це проект, напевно, буде десь 10-11 в цій мережі надання освітніх послуг. І, відповідно, ми очікуємо від нього поповнення армії підприємців нашого міста, нашої громади. Щоби залишатися передовим центром підготовки саме в практичній площині фахівців для ведення бізнесу», - говорить про Бізнес-Інкубатор ректор Івано-Франківського національного університету нафти і газу Ігор Чудик.
До слова, участь у навчальному курсі безкоштовна за сприяння міського голови та міської ради Івано-Франківської громади. Засновником та організатором курсу є Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради.