Спорт, спілкування з однодумцями та позитивні емоцій – найкраще для реабілітації військовослужбовця після поранення. У Івано-Франківську ветеран війни Юрій Гапончук створив громадську організацію та долучив поранених захисників до заняття спортом. «Полюби долю» - таку назву має організація і спрямована вона на реабілітацію та соціалізацію ветеранів війни через спорт.
«Коли я побачив, як ветерани займаються спортом і перебувають в одному приміщенні з тими самими проблемами. Вони навпаки хочуть жити, хочуть розвиватися. І тому я створив цю організацію в місті Івано-Франківськ, і хочу розвивати адаптивні види спорту для реабілітації та соціалізації ветеранів через спорт», - каже військовослужбовець НГУ, радник міського голови, засновник ГО «Полюби долю» Юрій Гапончук.
22-річний військовослужбовець НГУ Богдан Івасишин втратив кінцівку внаслідок поранення під час виконання бойової задачі у Серебрянському лісі наприкінці березня 2023 року. Після лікування захисник проходить зараз реабілітацію. Окрім емоційного стану, хлопець працює ще над фізичною підготовкою. Хоче повернутись до лав Української армії. Заняття спортом, каже, лікує.
«Чудово, розвантажуєшся від буденності, займаєшся своїм саморозвитком, своїм тілом. Бо здорове тіло – здорова душа. Я думаю, фізична терапія – відсотків 60, з хорошим психологом позайматися – ще 30, і все решта - це вже ставлення, лікарі і твій курс лікування, напевно», - розповідає військовослужбовець НГУ Богдан Івасишин.
Втратив обидві кінцівки, однак повернувся до спорту. 32-річний військовий 46 десантно-штурмової бригади Василь Мельник отримав поранення 1 січня 2024 року під час масованого мінометного обстрілу. Впевнений, заняття спортом рятують. Після тяжких поранень, коли ти ще не усвідомлюєш і не до кінця справляєшся з отриманою на війні інвалідністю, тренування в залі пліч-о-пліч з побратимами соціалізують.
«Дуже подобається. Насправді спорт допомагає і сили відновити. Спорт витягує з різних ситуацій, знаходишся з побратимами зі спільними інтересами, це дуже допомагає. Для того, щоби реабілітуватися, спорт – це, можна сказати, найважливіша частина. Психологічна реабілітація також важлива, але спорт дуже подобається», - розповідає військовослужбовець 46 ДШБ Василь Мельник.
Тренує та готує до змагань наших захисників з інвалідністю Артем Жицький. Він також ветеран війни. До повномасштабного вторгнення росії працював в одному із столичних спортзалів. Працював з дітками та дорослими. Тому після отримання поранення повернувся до тренерської роботи, однак вирішив працювати у межах реабілітації побратимів.
«Я сам військовий, недавно звільнився. І з ними дуже цікаво працювати. Навіть не через те, що в них є якісь специфічні проблеми, і якісь специфічні вправи треба кожному давати, а саме тому, що це люди, в яких є ціль. Які не просто зламалися через якусь причину, а вони хочуть чогось, в них є азарт, вони хочуть на змагання поїхати. Їх чекає через рік чемпіонат світу, вони до цього готуються, і я буду дуже радий їм допомогти», - розповідає тренер-реабілітолог, військовослужбовець НГУ Артем Жицький.
Окрім тренувань у залі, військові ГО «Полюби долю» відвідують також і заняття зі стрільби з лука. Надалі у планах громадської організації - часті поїздки на Всеукраїнські чи Міжнародні змагання серед військовослужбовців з тяжкими пораненнями. Тим часом, громада готується до облаштування спортивної зали для тренувань військових на стадіоні «Рух».
«Дуже добре, що хлопці з інвалідністю займаються спортом і дають приклад багатьом. Багатьом, які лінуються ходити займатися спортом, які не тримають себе у формі. Як хлопці, які втратили здоров’я, дають велику наснагу нам, здоровим і в українському тилу. Я хочу подякувати клубу «Animal Gym», який пішов назустріч, щоби хлопці могли займатися в цьому новому чудовому залі. Насправді, це дуже важливо. Це і реабілітація фізична, хлопці також готуються до змагань, і дуже вдячний, що є така можливість. Ми також працюємо над тим, щоби наш зал був. Ми маємо приміщення на стадіоні «Рух» (320 кв.м). Ми хочемо його відремонтувати і це такий буде простір для хлопців з інвалідністю», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Записатися до громадської організації «Полюби долю» може будь-який військовослужбовець, який отримав поранення, однак бажає проходити реабілітацію, займаючись спортом. Сторінку організації можна знайти у соцмережі «Facebook», там же і усі контакти.