Перший великий маршрут у Івано-Франківську, доступний для людей з інвалідністю завершили. Тепер від обласної лікарні в Пасічній і до Ратуші можна дістатися людям на візках без перешкод. Маршрут взявся перевіряти на доступність міський голова Руслан Марцінків спільно з комунальниками та підрядниками. Перевіряти взялися детально, щоби самим зрозуміти, чи зможуть на кріслах колісних дістатися центру. До них долучилися також люди з інвалідністю, військовослужбовці на візках.
Майже 2 десятка людей на візках тротуаром вирушили спочатку від Пасічної до швейної фабрики на Галицькій. Радник міського голови з питань доступності, нацгвардієць Юрій Гапончук, який створює мапу доступності у Івано-Франківську, виконаними роботами на маршруті задоволений. Каже, робіт пророблено чимало, однак результат тішить.
«Виконано досить непогано. Я б сказав мегакруто, тому що я задоволений цією роботою, що була пророблена. Тому що навіть людина, яка не кожного дня стикається з кріслом колісним, і на ньому не пересувається, може здійснювати рух по тротуару безперешкодно», - каже радник міського голови, військовослужбовець НГУ Юрій Гапончук.
Перевірка заїхала на зупинку не випадково. Наступний етап – чи готові водії комунального транспорту до надання послуг із доступності. Водій за правилами виходить з кабіни, опускає пандус та допомагає заїхати пасажирам на кріслах колісних.
«В обов’язки входить. Ми водії, це наш обов’язок. – Чи не затримуватиме це маршрут? – Я думаю, що ми час догонимо. Це не є трагедія. Таким людям нам треба допомагати», - каже водій тролейбуса Ігор Дубінський.
На кріслах колісних перевірка доїхала до універмагу «Прикарпаття». Від зупинки вирішили дістатися пішохідного переходу на вулиці Дністровській. Цей пішохідний перехід також облаштували, щоби легко було ним переїхати на візку.
«Тут був досить опущений пішохідний перехід. Було майже 20 см і геть незручно пересуватися. А в даному випадку вони всі проїхали», - відзначає підрядник, який виконував роботи із доступності Дмитро Сисак.
До слова, підрядники та заступник директора Департаменту благоустрою також подолали цей маршрут на візках. Ті, хто робили доступними дороги та тротуари, на власному досвіді перевірили правильність виконаних робіт.
«Недоліки були там, де не перероблялося. Там, де переробили, зробили пониження, зробили нову бруківку. Досить якісно, досить було зручно їхати. Вважаю, що роботи виконані гарно», - каже підрядник, який виконував роботи із доступності Костянтин Синяков.
«Ми отримали від міського голови завдання. Наш департамент отримав цей маршрут, ми його опрацювали у січні місяці. Повністю перейшли пішки, перевірили, де є необхідність повністю його переробити. Де є частково, де є просто підасфальтувати. Ми це завдання виконували до 1 червня, був нам поставлений термін. Я вважаю, що ми справилися з поставленим завданням міського голови», - стверджує заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.
Та якщо все більше доріг та тротуарів у Івано-Франківську стають доступними для людей з інвалідністю, то бізнес у цьому питання поки пасе задніх. Дорогою до кінцевої точки маршруту люди на візках намагалися потрапити до кількох аптек та магазинів. Однак в одних пандус був не пристосований для проїзду, в інших його не було взагалі.
«Наш обов’язок сьогодні в Івано-Франківську – доступність для людей з інвалідністю. Дуже багато роботи попереду. Ви бачите, аптеки не доступні, магазини, але місто взялося і ви бачите, 5 маршрутів повноцінних, де люди з інвалідністю можуть проїхати пониження, підасфальтування, ті речі, які насправді давно вже мали робитися. Для нас дуже важливо, що ці роботи активно тривають, що транспорт доступний, що ми це все робимо. Дякую всім підрядникам, дякую сьогодні людям з інвалідністю і хлопцям учасникам бойових дій, які взяли участь у цьому заході. Для нас це дуже важливо, суспільство повинно розуміти, що це має бути апріорі. Ти робиш магазин, ти робиш двір, ти робиш вулицю, ти робиш якийсь благоустрій, - має бути доступність», - підсумував сьогоднішню перевірку доступності міста Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Нагадаємо, про мапу доступності Івано-Франківська заговорили ще наприкінці минулого року. Радник міського голови Юрій Гапончук взявся інспектувати та позначати найбільш проблематичні для проїзду на кріслі колісному місця. А вже з січня по червень підрядники працювали, щоби перший важливий маршрут - від обласної лікарні, де після поранень лікуються військові, і до центру міста люди на візках змогли безперешкодно доїхати.