Кохання – слово, яке найбільше сподобалось учасникам курсів з вивчення української мови в Івано-Франківську. Кажуть, українською це почуття промовляється вустами особливо красиво. Ще б пак – тепер рідною мовою щебечуть слухачі курсів із задоволенням і сміливо гарною літературною дають інтерв’ю. Кажуть, обов’язково спілкуватимуться українською надалі.
«Я дуже вдячна цьому місту, його мешканцям, департаменту освіти, всім, хто організував ці курси і дав нам можливість вивчити цю чудову мову. Ми ще більше закохалися в неї. Дуже вдячні всім. Ми дуже закохалися в Івано-Франківськ і може залишимось тут. Це дуже красиве місто, компактне. Та найважливіше – це люди. Хоча я російськомовна, я не відчуваю тут, що я наодинці. Чи на ринку, чи в магазині і тут вчителі – всі з великою увагою до мене відносяться. Це найчарівніші люди на цій планеті. Раніше я подорожувала і побувала в багатьох країнах, але іванофранківці – найкращі», - відзначає, вчителька фізики з Краматорська Олена Голованова.
Курси настільки сподобались учасникам, що переконують – була б можливість повторити – обов’язково б записались знову. Хвалять викладачів і сучасну методику викладання, де були і інтерактивні вправи, і робота в групах та багато творчих завдань. Тож учасники сміливо спілкуються українською вже і в повсякденному житті.
«Місто мені дуже сподобалось. Я вже тут з початку війни. Вивчити українську мову я давно мріяла, але не було нагоди. А зараз – коли побачила, що є курси, ще й безкоштовні – пішла. І мені дуже сподобалось. Надалі планую розмовляти тільки українською», - розповідає Тамара з Харкова.
«Дякую владі, всім, хто нас тут так прийняв гарно, дуже щиро і дав можливість підтягнути знання з української мови. Прийняли нас тут, як рідних. Навчання було дуже неперевершене. Люди всі добрі, файні, чуйні. Всім дякую» - за сльозами на очах дякує Ольга Безугла, з міста Ізюм, Харківської області.
Чи залишаться жити в Івано-Франківську, чи планують повернутись додому після перемоги – всі слухачі курсів в один голос переконують: будуть спілкуватись виключно українською.
«Я дуже давно хотіла вивчити українську. Зараз ми знаходимось в такому місті, де хочеться розмовляти українською мовою. Раніше я не розмовляла українською мовою. Курси української мови дуже сподобались, дуже дякую всім викладачам за те, що вони нам приділили стільки уваги, вільного часу і безкорисно нас стільки всьому навчили. Надалі буду спілкуватися українською мовою. Івано-Франківськ нам дуже сподобався, тож плануємо залишитися тут», - запевняє Наталія із Запорізької області.
Курсами зацікавилися не лише внутрішньо переміщені особи, а й самі мешканці Івано-Франківська. Тож викладачі складають нову програму на вересень, адаптовану як для мешканців, так і для гостей міста.
«Це були вже шості курси української мови для внутрішньо переміщених осіб. Департамент освіти зіткнувся з тим, що не тільки внутрішньо переміщені особи, а й мешканці міста хочуть покращити свій рівень знань української мови. Тому департаментом освіти було прийняте рішення з вересня місяця трішки змінити програму викладання курсів. З радістю будемо чекати всіх на курсах», - відзначила заступниця директора департаменту освіти і науки Ольга Шиндрик.
Попередні курси з української мови, які тривали з березня до червня, вже пройшли 456 слухачів (20 груп). І на численні прохання в липні навчання відновили. На цей раз маємо 85 випускників. Особисто прийшов привітати та вручити сертифікати «студентам» міський голова.
«Курси української мови є добровільними. Кожен охочий: як внутрішньо переміщена особа, так і іванофранківець може зголоситися і навчитися української мови в найкращих наших викладачів. Тішить, що курси мають велику популярність. Люди хочуть інтегруватись, вивчати українську мову. На жаль, не для всіх вона була мовою, якою вони спілкувались вдома, але дуже часто зараз саме внутрішньо переміщені особи стараються говорити українською мовою, вивчають її, і відвідують наші курси. Дякую нашим вчителям, які вже черговий раз навчають охочих української», - резюмував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Навчання проходили на базі ліцею №7 (вул. М. Грушевського 16). Курс складався з 11 занять. Так як охочих відвідувати було доволі багато, - вже є записи на наступну групу.
Детальніше за телефоном: 068 051 7799.