Кожного року нагороджуємо людей, які докладаються до Перемоги в різних галузях. Найперше - наших військових, які бережуть наш спокій, захищають кожного із нас. І без їхнього героїчного чину у нас немає майбутнього. Цьогоріч це:
Солоджук Андрій – військовслужбовець, 4 Окремої танкової бригади - оперативний чергового командного пункту штабу.
Дзібій Роман - майор поліції, начальник управління вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області. За час повномасштабного вторгнення брав участь у штурмі населених пунктів Слатино, Прудянка, Цупівка Харківської області, у розмінуванні Херсонської області, розмінування практично всіх деокупованих локацій.
Цьомко Іван – військовослужбовець 50 полку імені полковника Семена Височана Національної Гвардії України.
Нікончук Володимир - старший сержант 109-го батальйону.
Романюк Микола – патрульний, долучився до зведеного загону "Хижак" патрульної поліції. Перебуваючи близько року на Запорізькому напрямку, поліцейський отримав поранення, був шпиталізований, але згодом повернувся до захисту країни оператором дронів на тому ж напрямку.
А також людей, котрі у мирний час представляли Україну на міжнародній арені, багаторазових чемпіонів України та Міжнародних турнірів. Людей, які з початком війни змінили спортивний одяг на військову форму.
Чічко Станіслав – багаторазовий чемпіон України з тайландського боксу Муей Тай. Зараз військовослужбовець окремої 81 бригади Десантно Штурмових Військ.
Баженов Максим – багаторазовий чемпіон України та Міжнародних турнірів з тайландського боксу Муей Тай, військовослужбовець.
Томчук Сергій – багаторазовий чемпіон України та Міжнародних турнірів з тайландського боксу Муей Тай, військовослужбовець.
Кальваровський Віктор – багаторазовий чемпіон України та Міжнародних турнірів з тайландського боксу Муей Тай, учасник АТО.
Селіванов Михайло – майстер спорту України з боксу, чемпіон світу з кікбоксингу ВТКА у розділах Фул-контакт, Лайт-контакт та Лоу-кік-лайт військовослужбовець Національної гвардії України.
Гапончук Юрій – Капітан української ветеранської збірної України на United States Air Force Trials 2024 у Лас-Вегасі, США. На цих змагання для ветеранів і поранених військовослужбовців українська команда виборола рекордні 76 медалей: 44 золотих, 20 срібних та 12 бронзових. Три з них – на рахунку Юрія Гапончука. Це два «золота» – з волейболу сидячи та стрільби з лука, а також «бронза» з веслування на тренажері.
Також відзначили медиків, тих, хто, допомагає пораненим захисникам проходити реабілітацію. Ці люди допомагають фізично відновлюватися після найскладніших травм та поранень. Бо головне завдання – поставити на ноги!
Дрогомирецький Тарас – лікар ортопед-травматолог відділення травматології та ортопедії міської лікарні №1.
Бурба Олена – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, виконуюча обов’язки завідувача відділення медичної реабілітації та паліативної допомоги міської лікарні №1.
Семен Павло – фізичний терапевт міської поліклініки №2.
Стуй Андрій – лікар ортопед-травматолог відділення нейрохірургії, травматології, ортопедії та реконструктивної і пластичної хірургії.
Аніськовцева Ольга – фізичний терапевт відділення реабілітації та відновного лікування центральної міської лікарні.
Окрім фізичних травм відбиток війни залишає й потребу в психологічній реабілітації захисників та можливості адаптації.
Олена Дудзенко — психолог і керівниця Ветеранського простору, переїхала до Івано-Франківська з Харкова в перший місяць повномасштабного вторгнення.
Людмила Іваночко - Фахівець із соціальної роботи з ветеранами та військовослужбовцями у Комунальному закладі «Дім воїна».
Костик Софія – психолог у сфері підтримки та реабілітації ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх родин.
У воєнний час не меншої допомоги та підтримки потребують вразливі категорії, літні люди, люди з інвалідністю, люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, родини захисників, військових. Це волонтери, девіз яких бути опорою та підтримкою для тих, хто цього потребує.
Зінько Зінаїда - виконавчий директор відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», опікується людьми літнього віку, співпрацює з Івано-Франківським територіальним центром соціального обслуговування.
Гиляка Світлана - представниця благодійного фонду «Хлібний дім», опікується людьми літнього віку та особами з інвалідністю. Співпрацює з Івано-Франківським територіальним центром соціального обслуговування.
Коржик Христина – головний бухгалтер благодійної організації «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».
Джус Андрій - працює менеджером компанії ТОВ "Глово" Апп Україна", з 2020 року компанія ТОВ Глово співпрацює з Будинком нічного перебування та безкоштовно забезпечує бездомних осіб, які перебувають в Будинку нічного перебування засобами гігієни та продуктами харчування.
Галатан Оксана (сестра Вероніка Чину святого Василія Великого) - директор соціально-реабілітаційного центру (дитяче містечко) «Світлиця святої Макрини».
Богатирьова Вікторія - офіцер, учасник бойових дій, брала участь в АТО у 2015-2016р.р. на території Донецької області. З перших днів повномасштабного вторгнення долучилася до волонтерського руху та стала волонтером «Спілки волонтерів Прикарпаття» за напрямком медицина. До слова, Логістичний центр створили ще у 2022 році разом Спілка Волонтерів Прикарпаття та місто. І саме Логістичний центр регулярно доставляє на передову необхідні речі.
Одним із викликів з початком повномасштабної війни стала потреба в забезпеченні можливості навчатися дітям. Варто наголосити, що вчителі, заклади освіти з перших днів війни стали не просто місцем навчання, а осередком благодійності, спрямованої на потреби захисників. Готування обідів, збір посилок на передову, організація благодійних ярмарків, плетіння сіток та багато іншого тепер можна зустріти у кожній школі та садку. Відзначені:
Гринів Леся - керівник гуртка Центру туризму і краєзнавства.
Кобилянський Ігор - тренер-викладач з шахів ДЮСШ № 3, Заслужений тренер України.
Бойко Ольга - методист зоолого-рослинницького відділу Міської дитячої екологічної станції.
Горблянська Ірина - вчитель біології Ліцею № 22.
Колектив закладу дошкільної освіти №29 «Кобзарик» - отримує нагороду директор садочка Ірина Дорожівська.
Колектив Івано-Франківського приватного ліцею«Католицький ліцей імені Василія Великого» - отримує нагороду заступниця директора Юлія Луцишин.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну всі ці люди активно долучаються до різноманітних благодійних ініціатив на підтримку наших Захисників i Захисниць. Культура також стала осередком підтримки та адаптації українців. Працівники закладів у цей непростий час допомагають плести сітки, ліпити вареники сортувати продукти, виготовляти окопні свічки, смаколики та організовують благодійні заходи, концерти та ярмарки зі збору коштів для захисників.
Данишенко Надія - керівниця народного аматорського хору «Червона калина» БК села Вовчинець.
Шеленко Любов – в.о. директора Центру культури і мистецтв.
Вовк Оксана - директор міської централізованої бібліотечної системи.
Третій рік повномасштабної війни кардинально змінив життя кожної сфери. Франківськ став містом-прихистком для багатьох людей. До нас переїхав бізнес. І важливо, щоб економіка могла працювати. Чимало підприємств також змінили профіль і всіляко працюють на перемогу:
Новиков Віталій – підприємець, займається виготовлення верстатів з числовим програмним керуванням. Розпочав діяльність в Донецьку, потім переїхав у Каховку. А з 2022 року переїхав в Івано-Франківськ та продовжив займатися підприємницькою справою. Вироби використовуються у різних галузях.
Тишко Ольга - голова профкому «Прикарпаттяобленерго». З травня 2022 року працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» через фонд «САН» передають свої регулярні донати на потреби військових підрозділів з Прикарпаття. Усього за 30 місяців, від початку такої підтримки, енергетики спрямовали 48,6 млн грн.
Грушецький Мирон - провідний інженер – конструктор на Локомотиворемонтному заводі.
Сем’янчук Віра – керівниця сімейного медичного центру «ВАЙС КЛІНІК». Щорічно проводить безкоштовні огляди і консультації для дітей учасників бойових дій, а також діток з соціально незахищених сімей.
Коли доводиться спілкуватися із захисниками, неодноразово чуєш таку річ – навіть ті, хто не вірив у Бога, часто там просять у Нього допомоги. Тому важливу місію виконують військові капелани. З молитвою і духовною підтримкою стають поряд з військовими, щоб підтримати та допомогти у важкі часи:
Писарчук Олексій – протоієрей, з 25 січня цього року - військовий капелан 78 окремого батальйону ТрО 102 бригади.
Проців Роман - з 2016 року по 2017 рік виконував служіння військового медичного капелана на Харківському напрямку. 3 2016 року по сьогодні є військовим капеланом на добровільній основі.
Винничук Роман - лейтенант капеланської служби, після повномасштабного вторгнення росії отримав мандат на здійснення військової капеланської діяльності у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону Медичних сил Збройних Сил України.
Володимир Духович - лейтенант капеланської служби, військовий капелан 114 бригади тактичної авіації. З 7 квітня 2023 року - військовий капелан у 114 бригаді тактичної авіації повітряних сил України.
Осташ Василь – військовий капелан. 3 12 грудня 2023 року проходить службу в Збройних Силах України.
Дем’яник Василь - священник-капелан, активний учасник волонтерського руху.
Також відзначили тих, чия праця рідко помітна кожному із нас, бо вона звична. Кожен звик до чистих вулиць, до автобусів за графіком, до вивезеного сміття. Але за усім цим стоять – комунальники. Окрім цих звичних справ у нашому місті, ці люди виконували не менш важливу місію – допомагали у будівництві фортифікацій на гарячих позиціях. Насправді ця праця дуже важлива. Адже війна – це не тільки про зброю. Це ще й про укріплення, захист, оборонні споруди, маскування тощо. І це також треба робити. Тому такі волонтерські поїздки корисні та необхідні.
Пономаренко Геннадій - заступник директора-начальник управління житлової політики Департаменту інфраструктури, житлової комунальної політики. Постійний учасник, керівник групи волонтерських поїздок комунальної бригади для будівництва фортифікаційних споруд - 4 поїздки цього року.
Квецко Віталій - головний спеціаліст планово-економічного відділу Департаменту інфраструктури, житлової комунальної політики. Тричі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Гіглюк Андрій - начальник управління транспорту і звʼязку Івано-Франківської міської ради. Брав участь у волонтерській поїздці комунальної бригади для будівництва фортифікаційних споруд.
Волик Олександр - водій автобуса КП « Електроавтотранс». Тричі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Хопта Андрій - інженер-електрик КП «Івано-Франківськводоекотехпром». Тричі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Худоб'як Ярослав - інженер ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Двічі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Дякун Михайло - електрогазозварювальник ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Тричі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Семчук Іван - сторож АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод». Двічі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Атаманюк Любомир - робітник з благоустрою господарської дільниці КП "Міська ритуальна служба ". Двічі брав участь у волонтерських поїздках комунальних бригад для будівництва фортифікаційних споруд.
Гедзик Андрій - старший майстер КП «Муніципальна дорожня компанія». Брав участь у волонтерській поїздці комунальної бригади для будівництва фортифікаційних споруд.
Неодноразово міський голова Руслан Марцінків наголошує, що важливо не просто бути країною на карті, а українською Україною за змістом, цінностями та ідеєю. Однією зі складових є мова. Адже не дарма говорять, що без мови немає майбутнього. Тому у нашому місті з ініціативи Руслана Марцінківа впровадили мовних волонтерів. Це люди, які абсолютно безоплатно, у вільний час захищають українську, стежать над дотриманням закону про українську мову. Сьогодні відзначили:
Буртняк Світлана - вчителька української мови з міста Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області. Переїхала до нашого міста у зв’язку з повномасштабним вторгненням. А зараз активний мовний волонтер в Івано-Франківську.
Безрученко Дарʼя - переїхала до Івано-Франківська з Маріуполя. Каже, на той час, коли там жила – місто було більше російськомовним. Але з 2016 року вирішила, що час змінюватись. Сьогодні вона живе в Івано-Франківську і долучилась до ініціативи мовних волонтерів.