Від пластмасових крісел-розкладачок до високотехнологічного ремонту складних деталей та виготовлення прес-форм. В Івано-Франківську працює підприємство ПП «Інструмент», вироби якого продаються не лише в Україні, а й за кордоном.
Під стукіт металу та гуркіт точних «розумних» закордонних машин тут продукція проходить всі стадії: від сировини – до готової деталі та цілого виробу.
«Раз - і крісло готове», - показує процес виробництва директор ПП «Інструмент» Степан Іванців.
Пластмасові крісла-розкладачки – спеціальна розробка підприємства. Виготовляють їх із вторсировини, даруючи використаному пластику друге життя. Готову продукцію відправляють на оптові бази в Київ, а звідти - на великі мережеві магазини. А ще тут здійснюють ремонт обладнання та автомобільних та деталей.
«Підприємство займається виготовленням пластмасових виробів господарського призначення в основному з вторинної сировини; загальним ремонтом автомобільної та спецтехніки. До речі, ми вже ремонтували турецький автобус. «Жовті» автобуси теж приїжджають постійно на ремонт балок, екскаватори. Але ми ремонтуємо конкретні деталі, не весь автомобіль. Тобто, хтось розбирає, деталь до нас привозять і ми її ремонтуємо і віддаємо готову запчастину. Крім того, ми виготовляємо самі пресформи», - розповів директор ПП «Інструмент» Степан Іванців.
«Працюю на цьому приватному підприємстві 25 років. Слюсарна робота, інструментальна. Збираємо пресформи, штампи, різні роботи попадають механічні. Виконуємо точні роботи. Раніше забезпечували інструментами і формами інші підприємства», - розповів Дмитро, працівник ПП «Інструмент».
Підприємство працює з 1995 року. Його загальна площа 1500 метрів квадратних. Задіяно близько 60 верстатів. Тож якщо рахувати три зміни, обслуговуючий персонал – на підприємстві може працювати близько двох сотень робітників.
«Це підприємство в Івано-Франківську дуже відоме, тому, що виконує багато різних видів металообробних робіт, тож багато замовників звертаються до них. Адже, тут великий перелік спеціалізованого обладнання в основному із-за кордону: токарні станки, шліфувальні, фрезерні», - зазначає Світлана Криворучко, директор департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження.
Купуючи іванофранківське, кожен вкладає частку в податки і так підтримує економіку країни - впевнений міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Тож щотижня відвідує підприємства, які працюють в місті. Чи релокований бізнес чи місцевий – робота кожного важлива.
«Ми продовжуємо підприємницьку п’ятницю, популяризуємо наших виробників. Зокрема, це сьогодні франківське підприємство ПП «Інструмент». В хлопців і дівчат «золоті» руки. Роблять різні вироби. Бачите, підприємства в місті Івано-Франківську працюють. Закликаю підтримувати франківський бізнес, замовляти. Дуже важливо, щоб економіка працювала. А з цих податків ми можемо допомагати Збройним силам України», - резюмував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.