У перший понеділок місяця, 3 квітня, традиційно Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків провів прийом громадян. За майже 4 години прийому мер заслухав понад півсотні людей із різними проханнями та проблемами.
Цього разу вже вдруге до Руслана Марцінківа звернулися жителі села Цуцилів Переріслянської сільської територіальної громади. Люди зібрали підписи за приєднання села Цуцилів до Івано-Франківської громади.
«Ми провели опитування, пройшли більшу частину села, зібрали 484 підписи в селі на підтримку такої громадської ініціативи, щоб коли буде можливість, щоб наше село приєдналося до Івано-Франківської територіальної громади. Ми бачимо переваги рядом сусідніх сіл Тисменичани і Камінне, які приєдналися. Інфраструктура набагато краща, розвивається комунальний транспорт, соціальне забезпечення. Майже всіх всі повноваження, які делеговані на місцеве самоврядування, краще виконуються в міській територіальній громаді, аніж, на жаль, є зараз в нас. Ми розуміємо, що зараз воєнний стан і немає можливості цього робити. Ми чекаємо, домовилися з міським головою, «вікна можливостей», - розповідає житель села Цуцилів Володимир Чумбей.
Оскільки процес приєднання Цуцилова до нашої територіальної громади, у зв’язку з воєнним станом в країні може затягнутися, активісти села просять бодай співпраці між головами Переріслянської та Франківської громад. Кажуть, хотіли би в себе впроваджувати напрацьовані у Івано-Франківську механізми.
«Ми бачимо, що вся соціальна сфера у Івано-Франківську працює набагато краще. В Переріслянській сільській громаді ми не бачимо якихось стратегічних рішень. І в перспективі не бачимо, що ця ситуація може покращитись. Я вважаю, що взагалі має бути співпраця між головами ОТГ, тим більше, що це передбачено Законом про місцеве самоврядування, і вони повинні співпрацювати. Я так розумію, що ініціатива повинна бути з нашої громади, оскільки ми десь зацікавлені більше в тому, щоби ці соціальні послуги, які є в Івано-Франківську, можна би було впроваджувати, можливо, навіть вивчати способи, яким чином можна їх впроваджувати так і розвивати в нашій громаді в тому числі», - додає житель села Цуцилів Тарас Гуменюк.
Голова ОСББ «Затишок-6» Оксана Болгаченко прийшла до міського голови із проблемним міжбудинковим проїздом на Хоткевича 44Г. Жінка розповідає, через забудову мікрорайону, вантажівки постійно розбивають дорогу. Окрім того, голова ОСББ просить облаштувати дитячий майданчик. Каже, молодих сімей з дітками багато, а бавитись малюкам ніде.
«У нас уже багато років є проблемна ділянка дороги позаду будинку. Не було можливості там впорядкувати проїзд, тому що там ведуться будови. Але вже бачимо, що завершується будова нашого ближнього сусіда. Відповідно гостро стало питання про проїзд на даній ділянці дороги. Тому що там, після будівництва, постійно болота, розбито, взагалі немає жодного покриття. В нас є два корпуси за цією адресою 44Г і поруч є багатоквартирний гуртожиток 44В. І в нас досить велика прибудинкова територія. Частина тої території належить нам, а частина - місту. І щось ми хочемо, а якусь частину чекаємо на допомоги від влади. Сім’ї молоді, дітей багато, а майданчик, ну чесно кажучи, своїми силами зроблений. Ходимо по гостях у різних мікрорайонах і бачимо красиві дитячі майданчики, тому хочемо і в себе не гірші», - розповідає голова ОСББ «Затишок-6» Оксана Болгаченко.
Голова гаражного кооперативу №15 Наталія Максимова прийшла на прийом до міського голови з давньою проблемою. ГБК знаходиться на Тролейбусній 42. Багато років гаражі підтоплює дощова каналізація. Раніше гаражний кооператив переміг у програмі «Бюджет участі» і отримав кошти на реконструкцію дощової каналізації. Втім інфляція кошти «з’їла». Гаражі затоплює далі, а коштів не вистачає.
«На одній з наших ділянок проходить міська дощова каналізація. І нас постійно підтоплює. Ми брали участь у програмі «Бюджет участі», ми виграли певні кошти, але нам не стає. І в зв’язку з інфляцією, спочатку був коронавірус, потім війна. Але життя бере своє і хочеться якоїсь впевненості, що все ж таки автодорожники мене зрозуміють. Нам пообіцяли зробити реконструкцію дощової каналізації, але вона за собою тягне відповідно і безлад на проїзній частині. Якщо робити вже дощову каналізацію, то воно якось другий крок в плані підтримки. Кошти, які ми виграли є, але нам потрібна підтримка», - звертається Наталія Максимова.
Завершився прийом громадян близько 19.00. За цей час міський голова Руслан Марцінків прийняв понад 50 людей з різними проблемами. Каже, у воєнний час особливо необхідно чути і вирішувати проблеми мешканців нашої громади.
«Люди приходили з різними питаннями. Військові поранені приходили за матеріальною допомогою, за проблеми двору (що дуже приємно), за дитячий майданчик. Життя продовжується навіть у військовий час. Також приходили люди від села Цуцилів, які хочуть в громаду. Були люди, що індивідуального опалення, аби допомогти з підключенням саме мікрорайону СТЕК. Матеріальної допомоги дуже багато. Багато людських проблем: поремонтувати двір, десь поремонтувати дах, дати допомогу на лікування тощо. Тому щомісяця прийом громадян відбувається, приймаємо людей, незважаючи, який би час був. Адже люди мають можливість звернутися і отримати кваліфіковану допомогу. Зараз багато таких психологічних проблем. Люди в стресі, діти далеко, багато людей старшого віку приходить. Така робота, мусимо вислуховувати і допомагати», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Нагадуємо, першого понеділка кожного місяця франківці мають змогу прийти на прийом до міського голови для вирішення житлово-комунальних та інших проблем. Щоби потрапити на особисту зустріч з міським головою, необхідно попередньо записатися на прийом.