Анотаційні дошки загиблим захисникам Павлові Цюрі та Йосифу Мельничуку відкрили в Івано-Франківську. Пам’ятні знаки полеглим у московсько-українській війні Героям встановили та освятили у мікрорайоні Опришівці. Саме тут мешкали із родинами оборонці. 50-річний Павло Цюра з юних років навчався військовій справі. Спочатку військове училище, далі Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. З 2009-го року займав посаду начальника інженерно-авіаційної служби і авіаційної ескадрильї. Після 30 років служби, за рік до початку повномасштабного вторгнення Павло Цюра вийшов на пенсію. Однак після 24 лютого 2022 року повернувся. Щоправда добровольцем став на захист України.
«Як колишній військовий він не міг просто сидіти, він зібрався і пішов. Пішов добровольцем. В нас син старший якраз проходив службу тоді строковиком у Вінниці. Він дуже хвилювався за сина, переживав, щоб його туди не забрали. Краще, каже, піду я, ніж заберуть його. Він записався в добровольчий батальйон «Карпатська Січ» і пішов. Ми прожили разом 27 років. В нас троє дітей. Всяке бувало, але таких людей як він, просто немає. Він був, знаєте, таким добрим, совісним, хорошою людиною він був», - пригадує дружина загиблого Героя Павла Цюри Уляна Цюра.
Йосифу Мельничуку також було 50, коли він вирішив стати на захист України. Чоловіка мобілізували до лав 78 батальйону 102 бригади ТРО ім. полковника Дмитра Вітовського. Сержант Мельничук став страшим стрільцем 2-го відділення. Ніс службу поблизу Гуляйполя Пологівського району Запорізької області. Де у результаті ворожого артилерійського обстрілу 6 грудня 2022 року загинув, захищаючи нашу державу.
«Йосиф з перших хвилин повномасштабного вторгнення казав, що треба іти воювати. Зразу. В нього це не обговорювалося, і він був патріотом своєї держави, він знав, що він повинен туди іти захищати. Це питання в нього не обговорювалось, він знав, що він там буде. Він був дуже добрим чоловіком, дуже чуйним, ніжним, вірним. За яку роботу би не брався, він все завершував, був дуже компанійський, завжди усміхнений, добрий. Він ніколи нікому не відмовив, хто просив щось допомогти», - розповідає дружина загиблого Героя Йосифа Мельничука Ніна Мельничук.
Пам’ятні знаки Павлові Цюрі та Йосифу Мельничуку відкрили на стіні будівлі, де знаходяться головні установи, організації та дитячі гуртки у мікрорайоні. ЦНАП, «Просвіта», бібліотека, «Пласт» та інші. Сотні людей, проходячи повз, зможуть віддати шану захисникам, які віддали за нас найдорожче – свої життя.
«У мікрорайоні Опришівці 6-ро загинуло військових. Ми вшановуємо пам’ять, хто вчився в школі, на школі, а хто проживав, а не вчився в школі, вирішили на цьому місці, де є «Просвіта», де є ЦНАП, бібліотека, встановити анотаційні дошки, таким чином вшанувати пам'ять Героїв. Дякую громаді, що активно долучається до допомоги військовим, до пам’яті військових. І сьогодні в межжах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв», ми, на жаль, відкрили анотаційні дошки Героям, які загинули в московсько-українській війні», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Очільник громади нагадав, що у межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» створюють ряд фільмів про загиблих захисників та захисниць, пишуть книги про їх життя та боротьбу, облаштовують алею Героїв, а також проводять різноманітні тематичні заходи в пам’ять про воїнів, які повернулись додому на щиті.