В Івано-Франківську відкрили центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь». Працюватиме він на вул. Грушевського, 22а з понеділка по суботу з 09:00 по 18:00 год.
Тут маріупольці, які тимчасово знайшли прихисток в нашому місті, можуть отримати гуманітарні набори, ліки та предмети гігієни. Також їм допоможуть в розшуку депортованих чи загиблих родичів. А щоб легше соціалізуватися в Івано-Франківську охочих можуть залучати до участі в соціальних та культурних проектах центру.
«Ми дуже вдячні мешканцям Івано-Франківська за те, що зустріли нас теплом й допомогли нам в організації роботи. Ми прагнемо, щоб коли до нас приходять мешканці Маріуполя – вони відчували себе, наче вдома. Адже, на жаль наше красиве місто зруйноване. Але ми сподіваємось на найшвидше його відновлення. Кожен із співробітників центру виїхав з міста з різний час і має свою історію. Тому ми, як ніхто інший розуміємо людей, які звертаються до нашого центру», - розповіла керівниця Центру «ЯМаріуполь» в місті Івано-Франківську Юлія Григор.
У перший день роботи центр підтримки переселенців відвідали міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.
«Сьогодні це 7 центр, який ми відкриваємо. Головна мета – це підтримати та допомогти. Маріупольці втратили все. Ми сумуємо за нашими парками, за історичною частиною міста. Та найголовніше, що ми маємо – це наші люди. І поки будуть маріупольці – доти житиме наше місто. Зараз ця підтримка і допомога для того, щоб люди не втратили віру в себе. Ми напрацьовуємо інструменти, щоб маріупольці відчували, що вони не самі, а мають підтримку», - відзначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
Сотні тисяч людей постраждали від російсько-української війни та вимушені були покинути свої домівки, щоб зберегти життя. Тисячі вже не мають куди повернутися через руйнування, спричинені російським агресором. Завдяки роботі таких центрів вони можуть отримати належну допомогу й відчути, що вони не одні.
«Ми виїхали, коли з 35 будинків на нашій вулиці залишилось п’ять неушкоджених. Ми все на собі відчули: і холод, і голод, а також артилерію, авіаудари. Було дуже страшно. Нас виїхало 35 людей. Ні в кого нічого не залишилось. Ми обрали місто Івано-Франківськ. Важко, але нам ніхто нічого не винен. Нас дуже багато в таких умовах. Сьогодні в цьому центрі ми побачили знайомі обличчя. Багато людей приїхало на відкриття цього центру. Тож ми тут наче велика родина. Це дуже крута ідея і крута можливість побачитися з «рідними»», - розповіла мешканка Маріуполя Анастасія Вовк.
В Івано-Франківську свої консультації в центрі «ЯМаріуполь» надають юрист, психолог, терапевт. Також тут працює Центр дитячого дозвілля з просторою ігровою кімнатою та різноманітними іграшками та майстер-класами. Наступний крок – допомогти населенню, яке стало вимушеними переселенцями з працевлаштуванням. Це значна допомога, адже, в місті сьогодні проживає до трьох тисяч маріупольців.
«Це спільна ініціатива мерій Івано-Франківська та Маріуполя, підтримана міжнародними організаціями. Тут можуть отримати гуманітарну чи психологічну допомогу, й навіть спробувати знайти роботу. Вважаю, що це дуже добрий приклад, як можна реалізовувати сьогодні таку роботу з жителями окупованих міст. Вірю в те, що ми деокупуємо Маріуполь і люди повернуться додому. Але на той період часу, поки війські дії – дуже важливо, щоб був такий центр. Переконаний, що такий приклад візьмуть інші міста, інші регіони, аби налагоджувати зв’язки і допомагати тим, хто цього потребує», - резюмував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
До слова. Цієї весни на сесії міської ради депутати прийняли рішення про перейменування вулиці Лермонтова в Івано-Франківську на вулицю Героїв Маріуполя.