Депутати Івано-Франківської міської ради зібралися на чергову сесію. У порядку денному нагальні питання: зведення реабілітаційного центру для військових та ветеранів, затвердження Програми українізації пам’яті Ірини Фаріон, оголошення конкурсів із залучення інвестора для будівництва початкової школи на Чорновола, де була московська церква, а також ряд інших важливих питань. Одразу після відкриття засідання франківські обранці закликали міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка належно розслідувати вбивство мовознавиці та політичної діячки Ірини Фаріон. Звернення зачитав міський голова Руслан Марцінків.
«Ми переконані, що тривала підготовка, кількаденне стеження та, власне, вбивство не могли бути здійснені самостійно підозрюваним юнаком-одинаком. Очевидно, що до злочину причетний ланцюжок спільників: замовник, організатори та поплічники, які допомагали у підготовці. Тому важливо, аби всі ці особи були встановлені, затримані та притягнуті до відповідальності», - зачитав звернення Руслан Марцінків.
Одразу після звернення, депутати затвердили Програму українізації пам’яті Ірини Фаріон в Івано-Франківській міській територіальній громаді. Серед ключових заходів програми: трансляції лекцій Ірини Фаріон у палаці Потоцьких, літературні фестивалі, постійні безкоштовні курси української мови, наліпки у всіх комунальних закладах та спонукання закладів торгівлі про спілкування та обслуговування українською мовою та інші. А далі на розгляд депутатів – проведення інвестиційного конкурсу для будівництва початкової школи у середмісті.
«Початкова школа буде доцільнішою в центральній частині, оскільки мережа дошкільної освіти, яка входить в мережу Департаменту освіти, що початкова ланка до 2027 року буде відділена від старшої ланки, і для того, щоби забезпечити стабільне навчання для першачків і початківців, ми вважаємо доцільним оголошувати інвестиційний конкурс саме на початкову школу», - звернулася заступниця директорки Департаменту освіти Ольга Шендрик.
Наступне питання – також оголошення інвестиційного конкурсу з залучення інвестора для будівництва реабілітаційно-оздоровчого комплексу в межах вулиці Гурика та міського озера. Однак, проти комплексу саме у цьому місці виступили громадські активісти, мовляв, реабілітаційний центр за межами міста працюватиме краще. Директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» Тарас Масляк переконує, місце біля озера найзручніше для ветеранів, адже зелена зона неподалік міської лікарні.
«Дуже добре, що воно є біля нашої лікарні, практично 300 метрів від лікарні, що вони зможуть отримати як і реабілітаційну допомогу, так і здати аналізи, і людину підлікувати, дякуючи тим працівникам і тим фахівцям, які є», - директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» Тарас Масляк.
Медика підтримали і ветерани російсько-української війни, які прийшли на сесію. Кажуть, у села задля реабілітації їм їхати далеко і часто нелегко. Адже після тяжких поранень пересування ускладнюється. Після гарячих дискусій між депутатами, активістами та пораненими військовими, реабілітаційному центру біля озера таки бути. Обранці проголосували за будівництво закладу на тому місці. Відтак, депутати проголосували також за по залученню інвестора до проєкту для будівництва модульних котелень та мереж газоелектропостачання.
«На виконання програми по відключенні котельні на Індустріальній 34 виникає питання будівництва ряду котелень для забезпечення теплоносієм бюджетних закладів. Це будуть котельні різної потужності від 0,5 до 20 кіловат. І розглядаємо їх будівництво на території тих закладів, які вони будуть забезпечувати теплоносієм», - розповіла директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
А далі депутати проголосували за виділення 5 мільйонів гривень з бюджету на відбудову. Відтак, 2,5 мільйони - Університету нафти й газу на укриття не лише для студентів, а й для мешканців. Ще 2,5 мільйони - для Бурштинської громади. Важливо було виділити цю допомогу, щоби Бурштинська громада могла увійти в сезон з опаленням, бодай садочки, школи, лікарні тощо. Про гарячі і не дуже питання цієї сесії розповів Руслан Марцінків.
«Справді була дискусія щодо реабілітаційного центру. Прийшло багато військових, які просили, щоби біля міського озера, саме там була реабілітація. Тому що хлопці багато сьогодні отримують послуг у Центральній міській клінічній лікарні, хочуть неподалік мати свій реабілітаційний центр. Також ми сьогодні проголосували щодо інвестиційного конкурсу початкової школи, яка буде збудована на вулиці Чорновола, де був московський патріархат. Також розглянули програму українізації в пам’ять Ірини Фаріон, створення інвестиційного парку в селі Радча нашої Франківської територіальної громади. Я вважаю, що дуже плідна сесія, яка стосується розвитку франківської громади. Також ми збільшили фінансування військовим. Також виділили 2,5 мільйона для Університету нафти й газу, для укриття. Також спрямували допомогу у 2,5 мільйона Бурштинській громаді на підготовку до зими», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.