У Івано-Франківську відкрили дошку полеглому військовослужбовцю Андрію Яцелю. Чоловік був родом із Луганська. У 2014-му році, коли його рідні землі окупували бойовики, чоловік переїхав до Івано-Франківська. Далі ніс службу в Збройних силах України, брав участь в АТО/ООС на Донбасі. Андрій був дуже товариським та мав багато друзів, яких знайшов саме у Івано-Франківську.
«Це була людина з якою хотілося говорити, це була людина з якою було цікаво говорити про наш Івано-Франківськ, який став йому дуже рідний. Людина з крайнього сходу стала дуже близькою нам тут на заході. Тому що він захищав наші цінності», - ділиться спогадами подруга Андрія Марія Білякевич.
Обираючи між Хмельницьком та Івано-Франківськом, Андрій свого часу обрав наше місто. Хотів мати своє житло, працював над власним розвитком. У цьому йому активно допомагали франківці.
«25 лютого він мені передзвонив і каже: «Здоровʼя бажаю! Я вже в 10ці, ми поїхали. Після того як його голос лише 1 раз чула. Він був на Бахмутському напрямку. А потім мені повідомили, що він загинув. Сумно, бо в нього було дуже багато мрій: мати свою хатинку, любив Україну, хотів, як його бачите, працювати на землі і щось вирощувати», - каже депутатка обласної ради, голова постійної комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів та їхніх сімей, психологиня та психотерапевтка Наталія Чаплинська.
За майже 8 років проживання у Івано-Франківську, місто для Андрія стало рідним. Він любив прогулюватися маленькими провулками та центральними вулицями. Друзі кажуть, Івано-Франківську його бракуватиме.
«Андрій був патріотом, дуже добра, культурна і вихована людина. Він любив Україну, любив Франківськ. Казав, що Франківськ найкраще місто. Навпроти вокзалу тумба стоїть, де намальовані туристичні маршрути. Він казав, що то його найулюбленіше місце. Стояв, вибирав маршрути, подорожував. Брав з собою друзів, військових побратимів. Мені його дуже бракує, бо він мій друг. Без нього важко», - додав друг загиблого Героя Андрія Яцеля Петро Гораль.
Загинув Андрій Яцель під час наступальних дій противника на позиції. В ході ведення стрілецького бою сержант Яцель отримав поранення несумісні з життям. Андрій не був родом із Івано-Франківська, однак став його патріотом. Міський голова Руслан Марцінків під час відкриття дошки закликав вшановувати пам'ять тих, хто вимушено переселився із окупованих міст України і став на захист нашої держави.
«Я закликаю приходити і вшановувати пам’ять. Коли ми ховаємо місцевих хлопців – є рідні, однокласники, є друзі. А коли ховаємо хлопців, які покинули все, не мають іноді житла і багато інших благ – то дуже мало людей приходить. », - зазначає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Також Руслан Марцінків зазначив, що серед захисників, які поховані на кладовищі у Чукалівці, є понад 40 хлопців, які є внутрішньо-переміщеними особами. Це ті хлопці, які переїхали до нашого міста і брали участь у бойових діях з 2014 та 2022 років.