Сьогодні зранку більшість мешканців Франківської громади прокинулись не від будильника – о 6:11 год заревіла повітряна тривога. Вранці 26 серпня росія здійснила комбіновану атаку на Україну. Це був один із наймасовіших обстрілів із застосуванням великої кількості дронів та ракет. Внаслідок ворожої ракетної атаки постраждало 15 областей України. Франківська, на жаль, не виключення. Та справно спрацювали сили ППО. Тож є лише незначні пошкодження у Івано-Франківській громаді. Зокрема, в села Радча.
Особисто подивитись масштаби збитків терміново поїхав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
«Влучань нема. Є робота протиповітряної оборони. Але внаслідок вибухової хвилі є пошкодження в Радчі, в нашому селі є пошкодження будинків. Вони незначні, але люди зможуть отримати компенсації від міста. Слава Богу, що всі здорові і живі. Дякуємо протиповітряній обороні, нашим захисникам, які добре відпрацювали по ворожих ракетах. Але будьмо уважні. Тому, що таких хвиль може бути не одна. Пам’ятаймо – війна триває і треба бути максимально пильними і уважними», - відзначає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
У пані Олександри Клюки вибуховою хвилею вибило вікно. Жінка приїхала до ЦНАПу написати заяву на відшкодування: «Зразу я почула такий страшний шум, удар і посипалося скло. Я була вдома одна, вийшла на вулицю і побачила».
Невеликі пошкодження є і не лише в приватних будинках. Повибивало вікна і у місцевому магазині.
«В одному вікні склопакет розбився від вибуху. І на даху ще одне вікно. Тоді були люди в магазині, і ще багато людей на зупинці знаходились. Люди одразу забігли в магазин, паніка була, люди напудились. В нас такого ще ніхто не відчував. Я особисто не бачив, але свідків було багато. Люди бачили ракету в небі, як то збивали, як уламки падали», - розповідає власник магазину Марат Папікян. Втім додає, що подаватись на допомогу не планує. «Я не подавався. Бачите, багато людей є одиноких, хай їм компенсують, а ми якось вийдем з ситуації».
Кожен, чия оселя чи майно постраждало – може отримати компенсацію за завдані збитки. Для цього потрібно написати заяву до ЦНАПу. Станом на 13:00 год вже є вісім звернень щодо пошкодженого майна.
«Розмір компенсації визначатиме міська комісія. Всі люди, хто постраждав будуть звертатися до нас в ЦНАП. Ще не всі може знають, бо були на роботах. Поки ми маємо вісім звернень. Повилітали вікна: пластикові і дерев’яні. Такі пошкодження. Це перший приліт в Радчі…Якщо це будинок – то документ на будинок обов’язково. Якщо це пластикове вікно – аби відшкодувати вартість того вікна треба рахунок в банку мати. Паспорт, код особи, власника житлового будинку. Якщо це дерев’яне вікно – постараються привезти вікно саме, шибу і майстра дадуть аби вкласти», - каже діловод села Радча Ярослава Ярчук.
Це не перша атака ворога тож мусимо бути уважними – реагувати на повітряні тривоги. А ще – підтримувати військових. Зокрема, франківська влада вже передала захисникам на фронт понад вісім з половиною тисяч дронів. А ще виділила допомоги вже на понад 380 мільйонів гривень.