Життя після звільнення з військової служби: франківський ветеран з нуля започаткував власну справу. Після повернення до цивільного життя, розповідає Михайло Адамович, сидіти склавши руки не зміг, тому вирішив створити сервіс з оренди електромобілів.
«Коли з хлопцями на війні ми спілкувалися, як провели відпустку, чи комфортно чи не комфортно - у більшості вдома були автомобілі, але в стані такому не до їзди. І замість того, щоби ті 10 днів тратити на якусь поїздку, комфорт, то приходилось їх ремонтувати. Плюс побратими, які були з Харківщини, Полтавщини, Кіровоградщини не були в нас в горах, в Карпатах, і чомусь в них склалось таке враження, що тут дуже дорого. Тому і виникла така ідея створити сервіс з оренди електромобілів у Івано-Франківську», - розповів ветеран російсько-української війни Михайло Адамович.
Зараз Михайло працює вчителем інформатики та фізики. Маючи лише заробітну плату педагога, для відкриття своєї справи чоловік вирішив скористатися програмами фінансування для ветеранів. З коштами допоміг Український ветеранський фонд. А консультацію та юридичну допомогу отримав у комунальному закладі для військовослужбовців та ветеранів «Дім воїна». На грантові кошти ветеран купив перший автомобіль.
«До мене звернувся Михайло, який є ветераном. Пояснив ситуацію, сказав, що в нього є така ідея, він би хотів відкрити власну справу, купити електромобілі здавати їх в оренду, в тому числі робити знижку для військових, ветеранів, їх сімей та сімей загиблих Героїв. Він сказав, що їх би зацікавив грант. Ми йому в цьому допомагали, у свою чергу, юридично підказували як написати грант, як оформити правильно документи. Він успішно подав грант і виграв ці гроші. Бачимо, перший автомобіль придбаний, зараз у нього в планах придбати ще один автомобіль і в майбутньому все більше і більше розширюватись», - розповідає директор КЗ «Дім воїна» Микола Крошний.
Окрім державних програм для тих, хто хоче відкрити власну справу або ж уже має бізнес, різноманітні гранти пропонує також місто. Івано-Франківськ має програму сприяння малого і середнього підприємництва, якою можуть скористатися мешканці громади різних категорій.
«Наша програма сприяння розвитку малого і середнього підприємництва поширюється на всіх підприємців нашої територіальної громади. Це і ветеранський бізнес, і діючі підприємці, і новостворені підприємці, і ВПО. Ми завжди повідомляємо, інформуємо про нові гранти, де підприємці можуть взяти участь, отримати кошти на розвиток свого бізнесу», - зазначила директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
Очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків із задоволенням ознайомився з бізнес-ідеєю ветерана. Переконаний, після повернення військовослужбовців до цивільного життя, ідеї ветеранів необхідно підтримувати, особливо, якщо це вдалий та необхідний у громаді бізнес.
«Дуже добре, що ветерани розвивають власний бізнес. І, повертаючись з війни, максимально стараються давати роботу і давати соціальну послугу, тому що для хлопців, учасників бойових дій є суттєва знижка. І це важливо, що люди після війни створюють свій бізнес. Є сьогодні державні програми, ми стараємося місцевими програмами допомагати, щоби такі люди могли максимально отримати сприяння від суспільства. Це такий початковий бізнес, тому я рекомендую підтримати його. Це є важливо» - впевнений Івано-Франківський голова Руслан Марцінків.
Також у сервісі оренди електромобілів, за словами ветерана-підприємця, користувачам будуть запропоновані туристичні маршрути мальовничим Прикарпаттям.