Все більше людей долучаються до вивчення української мови за допомогою безкоштовних курсів. Курси тривають протягом двох місяців. Цього разу у групі займалися 18 людей у офлайн форматі. Після завершення курсів міський голова Руслан Марцінків традиційно вручив сертифікати.
Про інтерактивні методи вивчення української мови та досягнення студентів розповідає координатор курсів Галина Гушман. За її словами учасники не тільки покращили свої знання української, але й стали більш відкритими та доброзичливими.
“Ми проводили курси з різними інтерактивними методами. Ми використовували і переклади, діалоги, роботи в групах. Практикували все, як в новій українській школі. Однозначно прогрес є, оскільки люди стали більше поблажливіші, стали добріші. Особисто я стараюся створювати атмосферу тепла, добра і, щоб люди почували себе комфортно. Вони однозначно стали більше спілкуватися українською, стали більше слухати українського контенту. Ну і використовувати більше українських слів. Навіть, які вони ніколи не використовували у своїй лексиці ”, - ділиться успіхами учнів координаторка офлайн курсів української мови Галина Гушман.
Ольга Бойко, переселенка з Лисичанська Луганської області, розповідає про своє рішення перейти на українську мову та досвід навчання на курсах.
“Я почала розмовляти українською мовою в грудні 2017 року, але те, як я розмовляла - це був жах. Нас вже вдруге визволяють, саме російськомовних. Я коли приїхала до Лисичанська cказала: «Все, я розмовляю тільки українською мовою». Бо я не хочу, щоби мене визволяли. І взагалі ми живемо в Україні, це державна мова і ми повинні її знати. Коли відкрились ці курси, я ні на секунду не пошкодувала, що ми затрималися тут. Галина Василівна привила любов до України й мови. Вона зробила з нас єдину сім’ю”,- з щирістю розповідає переселенка Ольга Бойко.
Переселенка з Харкова Олена Приступа вже вдруге проходить курси української мови. За її словами курси не лише допомогли удосконалити знання мови, але й більше дізнатися про українську культуру.
“Я вдруге на таких курсах. Ну і я із задоволенням пішла, коли дізналась про курси, які організувала міська влада. В родині ми спілкувалися трішки на суржику. Коли я сюди приїхала, в першу чергу тут помітила певний акцент західний. На початку ми з родиною напружувалися, щоб зрозуміти, що люди говорять. Мені дуже сподобалась доброзичлива атмосфера на курсах і форма навчання. Дуже цікаво, коли нам організували поїздку в Косів. Оце було надзвичайно тому, що мені більш цікаво академічне вивчення української мови, але і от якісь такі цікавинки, історичні місця, там де культурна українська спадщина. Я вважаю, що повинні бути такі масштабні курси, які охопили би більшу кількість ВПО”,- говорить переселенка з Харкова Олена Приступа.
Міський голова Руслан Марцінків підкреслює, що в умовах російської агресії, вивчення української мови є не просто правом, а й обов'язком кожного українця. Він закликає всіх небайдужих долучатися до курсів з вивчення мови та підтримувати ініціативи, спрямовані на її популяризацію.
“Ми створюємо всі можливості, щоби люди, які проживали в російськомовних регіонах мали змогу вивчити українську мову. Воно десь дивно звучить для європейців - вчити рідну мову, але в нашій ситуації наш обов’язок створити умови, щоби людина могла піти на курси. Дуже важливо, щоби такі курси української мови були скрізь. Дякую нашим вчителям української мови. Ну і дякую учасникам тому, що їх багато зголошується. Ми завершили ці курси і вже набираємо нову групу. Тому зголошуйтеся і вчіть українську мову”, - резюмує Руслан Марцінків.
Наступна група, яка розпочне навчання у березні, налічує вже близько 30 охочих. Доступні формати навчання - онлайн та офлайн. Всі бажаючі ще мають можливість доєднатися до вивчення солов’їної мови.