Перший добровольчий хірургічний шпиталь продовжує приймати на лікування військових та ветеранів. Завдяки підтримці міста, шпиталь надає безоплатну реабілітаційну та психологічну допомогу військовим та ветеранам. У шпиталі надають не лише реабілітаційну допомогу, але й проводять складні операції. Керівник шпиталю Станіслав Онищук розповідає, що зараз багато людей хочуть потрапити на лікування.
“Станом на сьогодні ми маємо 21 пацієнта в хірургічному стаціонарі. Так як заявок до нас є досить багато, то ми стараємося тих, хто з Франківської області брати на денний стаціонар. Черга на поступлення не надто велика, тому якби сьогодні було звернення, то через тиждень ми би були готові пацієнта взяти. Бо одні поступають-інші виписуються. Від січня 2024 року місто взяло під опіку перший добровольчий хірургічний шпиталь. Щомісяця ми отримуємо фінансування від Івано-Франківська, яке йде на покриття основних витрат шпиталю”, - розповідає Станіслав Онищук.
Лікарі шпиталю використовують артроскопію, апарат Ілізарова, що дозволяє пацієнтам швидко відновлюватися та повертатися до активного життя.
“Ми робимо подовження кісток, робимо при патологіях таких як: неправильно зрощені переломи, контрактури великих суглобів, деформація після травматична і вроджена в тому числі. Так само артроскопією займаємося. Більше операцій проводиться на апараті Ілізарова. Є такі патології, при котрих тільки він може впоратися з цією патологією. Людина в цьому апараті може з перших днів наступати і навантажувати кінцівку. Це дуже важливо тому, що кістки не зростаються коли немає навантаження”, -зауважує медичний директор військового шпиталю “БРАСС”, ортопед-травматолог Гліб Соловей.
Фізичний терапевт Христина Торб'як щодня допомагає бійцям відновлюватися після поранень. Вона проводить заняття з реабілітації, використовуючи різні методики та апарати. Її мета — навчити хлопців правильно рухатися та виконувати повсякденні дії.
“Кожного дня займаюся з хлопцями. Також у нас є реабілітація до обіду і після обіду. Кожного дня заняття мінімум годину. Хлопці займаються різними вправами після контрактур, після поранень. В нас є різні апарати, що наставляються. Ми їм показуємо, як правильно ходити, як правильно вставати, як правильно просто виконувати ті чи інші речі в повсякденному житті”, - говорить фізичний терапевт, ерготерапевт Христина Торб'як.
Боєць 419 батальйону Василь Дмитрук, отримав важке вогнепальне поранення внаслідок мінометного обстрілу під Бахмутом. Вже понад 8 місяців проходить реабілітацію у Першому добровольчому хірургічному шпиталі. Військовослужбовець проходив лікування за кордоном, але, за його словами, саме тут, в Івано-Франківську, йому нарешті змогли допомогти.
“Я був тут з червня місяця по листопад. Потім деякий час був вдома, а тепер знову повернувся сюди на подальше лікування. Тут як вдома, то не лікарня, ну прямо як в себе вдома. Лікарі чудові, реабілітологи чудові. Я був в Хорватії: ну не зрівняєш, що тут. Там взагалі не було ніяких відчуттів. А зараз відчуваю ноги , вже ногами дьоргаю, встаю вже. А в Хорватії я кидав ногами вліво, вправо - то взагалі не відчував ніяких болей в ногах. Результати були, але те, що тут - то небо і земля. Перша мрія стати на ноги і ходити, ходити, ходити”, - з надією каже військовий Василь Дмитрук.
Сергій Ятлук - військовий, який ще з 2014 року захищає Україну. Він пройшов найгарячіші точки війни - Слов'янськ, Макарів, Ірпінь, Бучу. Після ротації бійця перенаправили в 46 бригаду на Херсонський напрямок, де він отримав поранення правої руки. Після тривалого лікування в різних містах без значних результатів, він знайшов надію на одужання в Першому добровольчому хірургічному шпиталі.
“Довго лікувався, реабілітувався і в Одесі, і в Іллічівську, у Києві, Житомирі. Як таких великих змін не відчував. Взнав від товаришів, що тут реально люди займаються нами, не просто так, щоб на папірці було. Пробув тут один курс 21 день, відчув на собі покращення на 90% і попав ще раз сюди. Попросився скажем так. Тому, що повернувся до себе в Житомир- з однієї клініки в другу, посилають один до одного і получився замкнутий круг. Ніхто не подивився, не провірив мене, ну і попросився сюди ще на один курс. І на даний момент я тут знаходжусь. Правою рукою я почав їсти недавно, а на даний момент я можу вилізти на турнік і підтягнутися. Дуже дякую дівчатам у першу чергу, реально дівчата заставляють щось робити”, - ділиться успіхами військовослужбовець Сергій Ятлук.
Сергій мріє, щоб його діти не бачили війни і жили у мирній країні: "Чистого неба, щоб не боявся тих літаків. Як ми привикли один між одним казати: “О, напевне наш полетів”, - зі сльозами на очах каже військовий.
Міський голова Руслан Марцінків особисто відвідав заклад. Завіз стіл та ракетки для настільного тенісу, поспілкувався з військовими і навіть зіграв у пінг-понг. Він вкотре наголосив на важливості підтримки таких центрів та подякував медикам за їхню працю.
«Ми фінансуємо заробітні плати, утримання цього закладу. До багатьох бригад я приїжджав з волонтерськими поїздками, тому знаю багато нюансів, моментів. Але найголовніше те, що місто сьогодні максимально старається, щоб наші хлопці проходили реабілітацію з нашої громади і не тільки. Тому, що ми розуміємо, що всі є наші Герої, які захищають нас, які жертвують своїм життям, здоров’ям і тому потрібні належні умови. Дякуємо медикам, колективу, який тут працює, а місто докладає зусиль, щоб утримувати цей заклад. Таких закладів треба якнайбільше», - резюмує Руслан Марцінків.
До слова, з березня 2022 року Перший добровольчий хірургічний шпиталь надав медичну допомогу 793 військовослужбовцям. З них 471 пройшли курс лікування в умовах цілодобового хірургічного стаціонару, решта отримали допомогу амбулаторно.
Щоб отримати допомогу в Першому добровольчому хірургічному шпиталі, військові та ветерани можуть залишити заявку на сайті:
https://firstvoluntary.com/. Або ж зателефонувати за вказаним номером:
0683751612. Протягом 1-2 днів спеціалісти зателефонують для уточнення деталей.