У рамках традиційної підприємницької п'ятниці міський голова Руслан Марцінків відвідав книгарню-кав'ярню "Слово", що на вулиці Андрія Мельника, 10. Тут можна не тільки придбати цікаву книгу, а й насолодитися натуральною ароматною кавою.
Власниця книгарні-кав’ярні Юліана Мазна - підприємиця з багаторічним досвідом. Ще у 2021 році вона розпочала свій бізнес у Чернігові, маючи за плечима 12 років роботи в управлінні культури та туризму. Війна змусила її тимчасово виїхати за кордон, де вона продовжувала працювати та адаптуватися до нових умов. І ось, повернувшись до України, Юліана знову втілює свої підприємницькі ідеї, відкривши книгарню-кав'ярню “Слово” вже в Івано-Франківську.
У цій книгарні не тільки продають нові книги, але й дають друге життя тим, що вже прочитані. Тут діє постійна акція «Другий шанс», завдяки якій кожен може принести свою книгу та отримати знижку на нову. Таким чином, книгарня сприяє не тільки читанню, але й екологічному споживанню.
“Вимог там не багато книжка має бути не старіша 2018 року випуску, читабельний стан, українська мова безумовно. І ось, ви приносите книжку, вона, наприклад, стоїть у вас і нудьгує, ми її прихистимо. А вам зробимо знижку на нову придбану у нас 15%. А ту книжку, яку ви принесли, виставимо на продаж за дуже такою лояльною ціною”, - каже власниця Юліана Мазна.
Для маленьких читачів у цій книгарні-кав'ярні є особлива програма. Тут проводяться безкоштовні читання, під час яких діти не тільки слухають цікаві історії, але й розвивають свою уяву та творчі здібності.
“Я проводжу безкоштовні читанки для дітей. Для дітей різного віку. Залежно від того, яка книжка підібрана саме на цю конкретну читанку. Весь захід триває до години, ми читаємо книгу. Якщо дітки трошки старші, то ми обговорюємо прочитане. Потім робимо невеличку саморобку за тематикою книжки”, - розповідає власниця книгарні-кав’ярні Юліана.
Також у цій книгарні пропонують відвідувачам унікальну можливість - провести власний захід у затишних стінах закладу. Тут врахують всі ваші побажання та створять комфортні умови для проведення зустрічі, творчого вечора або майстер-класу тощо.
“Я можу запропонувати своє приміщення під будь-який захід. Якщо по місцю підійде й кількості учасників, то будь ласка. Посадкових місць є до 20 осіб”,- наголошує власниця.
Начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш розповіла, що до міста релокувалося 79 суб'єктів господарювання, включаючи великі та малі бізнеси, а також ФОПів. Вона зазначила, що Івано-Франківськ є дуже комфортним містом для розвитку малого та середнього бізнесу.
“Ми відшукуємо бізнес, який відкрився в нашій громаді. Це в більшості випадків внутрішньо переміщені особи, які десь мали або мріяли відкрити у своєму рідному місті, або втілюють уже тут - відкривають свій бізнес. Є в нас приклади, де відкривається спочатку одна кав’ярня, а в іншій частині міста вже відкривається невеличка кав’ярня друга. Наша Івано-Франківська громада і є такою сприятливою територією для розвитку малого і середнього бізнесу”, - зазначає начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш.
Міський голова Руслан Марцінків особисто підтримав ініціативу книгарні "Другий шанс", передавши 10 українських книг, які вже прочитав. Він наголосив, що дуже важливо підтримувати місцевий бізнес, особливо у воєнний час. Зокрема, відзначив благородну місію книгарні-кав'ярні “Слово”, яка дарує людям можливість насолодитися книгами та кавою і є важливою частиною культурного життя міста.
“Ми підтримуємо рекламно, навіть про те, щоб люди знали про цей бізнес. Це релокований бізнес, йому дуже важко. Це книгарня-кав’ярня і їй не просто сьогодні виживати на ринку, але мені здається, що це такий благородний бізнес. Тим паче, що рідні воюють, нас захищають. Тому закликаю підтримувати”, - резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.